Všetko o plienkach

Koľko detských plienok potrebujem?

detské plienky bobilo

Počas prvých týždňov a mesiacov po pôrode si deti – a rodičia s mokrými a znečistenými plienkami zažijú mnoho chvíľ.

V rámci príprav na tieto udalosti si väčšina starostlivých rodičov vytvorí zásobu plienok už pred pôrodom. Rozhodnutie môže byť výzvou. Pri nákupe plienok je potrebné zohľadniť viac faktorov ako napríklad hmotnosť dieťaťa, vhodnosť plienky a financie.

Je ľahké nechať sa pri nákupe plienok a výbavičky pre dieťa uniesť. Ale pochopenie toho, čo dieťa skutočne bude potrebovať v porovnaní so spontánnym nákupom plienok na prvý pohľad v predajni je niečo iné.

Mohlo by vás zaujímať:
Ako rýchlo vyrastú deti z najmenšej plienky? Čo ak ste sa rozhodli pre jednu značku plienok a nie je lepšia ako iná. Zažijete výčitky svedomia? Koľko novorodeneckých plienok vlastne potrebujete? Mali by ste sa zásobiť aj väčšími plienkami?

Odpovede a ďalšie informácie nájdete tu:

Koľko plienok potrebujete?
Predpokladáme, že ste už urobili rozhodujúcu voľbu, či jednorazové alebo látkové plienky . Ak ste to ešte neurobili budete si to musieť naplánovať.

Rodičia, ktorí sa rozhodli používať jednorazové plienky, rýchlo pochopia, že dieťa môže spotrebovať okolo 2 000 jednorazových plienok iba v prvom roku. Skúsení rodičia už možno majú vybudovanú lojalitu k jednej značke, ale pre nových rodičov je veľa možností, ktoré im môžu otvoriť oči.

Ľudia často obdarúvajú deti novorodeneckými plienkami, hoci väčšina novorodencov priberie počas prvého mesiaca asi 3 kilogramy a deti narodené s vyššou pôrodnou hmotnosťou majú tendenciu túto veľkosť plienky úplne vynechať.

Pamätajte: Môžete sa zásobiť rôznymi veľkosťami plienok, ale nezabudnite na dostatok úložného priestoru.

Ak sa chcete zásobiť jednorazovými plienkami, môžete sa riadiť našim sprievodcom v nasledujúcom texte. Pamätajte, že všetky deti sú odlišné a tieto čísla sú iba odhadom, ktorý vám pomôže pripraviť sa.

Poznámka:
Bábätká majú rôzne tvary a veľkosti, navyše rastú vlastným tempom. Preto je ťažké určiť, koľko plienok bude konkrétne dieťa potrebovať. Preskúmali sme rôzne podnety od skúsených rodičov tak aby sme určili odporúčaný počet plienok do zásoby. Odporúčame ukladať si všetky pokladničné bločky, aby ste mohli vrátiť alebo vymeniť nepoužité plienky.

Správnu veľkosť plienky spoznáte tak, že:
Plienka je rovná, nikde sa nekrčí a obopína telíčko dieťaťa bez toho, aby ho škrtila, neodstáva od zadočku.

Lepiaci popruh nie je ani nízko, ani vysoko, ale priamo v páse bábätka.

Veľkosti jednorazových plienok

Veľkosť 1 – novorodenecké plienky: Sú vhodné pre bábätká od 2 do 5 kg. Plienky pre novorodencov vyberajte radšej tie so špeciálnym výstrihom na citlivý pupček.

Veľkosť 2 – mini plienky: Plienky vhodné pre bábätká od 3 do 6 kg. V tomto období majú deti prevažne tekutú stolicu. Je teda potrebné nájsť strihovo dokonalú plienku, aby ste sa vyhli pretečeniu.

Veľkosť 3 – midi plienky: Plienky ideálne pre bábätká od 4 do 9 kg.

Veľkosť 4 – maxi plienky: Zvyčajne pre deti od 7 do 14 kg. Môžu sa ďalej deliť podľa veku aj váhy dieťaťa. Dbajte na jeho pohodlie pri pohybe. V tejto kategórii nájdete aj naťahovacie plienkové nohavičky. Tie oceníte najmä pri nácviku na nočník.

Veľkosť 4+ – Ideálne pre deti vážiace od 9 do 16 kg.

Veľkosť 5 – Vhodné pre deti s váhou od 9 do 25 kg.

Veľkosť 6 – Perfektné pre deti vážiace 15 kg a viac.

Pokiaľ je vaše bábätko na rozhraní dvoch veľkostí, vyberte tú väčšiu. Deti rastú ako z vody, a tak do nich onedlho dorastú.

 

Nakupujte plienky online

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *