Všetko o plienkach

Začíname s prebaľovaním a detskými plienkami

plienky deti

Majte na pamäti, že rôzne značky plienok môžu pre rôzne deti fungovať lepšie alebo horšie, takže skôr ako sa rozhodnete pre tie pravé pre vás, buďte pripravení vyskúšať niekoľko rôznych značiek plienok. Niekedy sa plienka, ktorá stojí o niečo viac, lepšie hodí a lepšie funguje, vďaka čomu stojí za to peniaze navyše.

Frekvencia zmien
Plienku by ste mali dieťaťu prebaľovať vždy, keď močí alebo má stolicu, alebo aspoň každé 2 až 3 hodiny.

Podľa prieskumu Americkej pediatrickej akadémie z roku 2013 približne 8 percent rodičov uvádza, že
plienky menia menej často, aby im zásoba vydržala dlhšie . Avšak to, že posledných pár plienok vydrží len o niečo dlhšie, môže v konečnom dôsledku viesť k vyrážkam z plienok a kvasinkovým infekciám.

Dimenzovanie
Ak sa váha vášho dieťaťa prekrýva s dvoma rôznymi veľkosťami plienok, je zvyčajne najlepšie použiť plienku s väčšou veľkosťou.

Budete vedieť, že je čas na väčšiu veľkosť, keď uvidíte, že pokožka dieťaťa je podráždená, začervenaná alebo poznačená kvôli pružným otvorom pre nohy, ktoré sa zabárajú do nôh alebo pásu dieťaťa, a / alebo je ťažké zavrieť plienku cez bruško.

V ideálnom prípade by dva prsty mali zapadnúť medzi pás plienky a bruško dieťaťa a jeden prst medzi nohu dieťaťa a nožičku plienky. Horná časť opasku plienky by mala byť minimálne dva centimetre pod brušným gombíkom dieťaťa.
Plienky, ktoré sedia príliš nízko na chrbte dieťaťa, budú náchylnejšie na „prasknutie“.

Ďalším indikátorom, že je potrebná väčšia veľkosť, sú netesné plienky. Ak
plienka nemôže absorbovať vlhkosť medzi jej výmenou, môže byť váš drobček pripravený na inú veľkosť.

Koľko stoja jednorazové detské plienky?

Je ohromujúce vidieť tieto čísla, pretože ste si práve uvedomili, že pravdepodobne kúpite viac ako 100 veľkých jednorazových balení plienok. Zásoba plienok na jeden mesiac môže stáť okolo 30 EUR a miniete 1500 až 2 000 plienok do prvého roka. To máte v priemere 0,24 EUR za plienku (alebo 0,20 EUR za plienku, ak nakupujete hromadne).

Pri nákladoch na plienky priemerná rodina minie v prvom roku okolo 500 EUR za jednorazové plienky a spotrebný materiál. Alternatívne by sa celkové náklady na zásoby látkových plienok mohli pohybovať okolo 350 až 700 EUR + investície do prania špinavých plienok a iných potrieb.

Aby sme nezabudli, budete si kupovať aj obrúsky, krémy a ďalšie doplnky k plienkam bez ohľadu na to, aký typ plienok používate.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *